Wpłacaj pieniądze na lokaty bankowe

Od dawna wiadomo, że nie opłaca się trzymać oszczędności w domu ponieważ najzwyczajniej w świecie tracą one każdego dnia na wartości. Można to przyrównać także do powiedzenia w stylu kto stoi ten się cofa. Skoro pieniądze mogą leżeć w banku na dobrej lokacie bankowej i zarabiać to znaczy, że te które nie zarabiają cały czas tracą.

Pamiętajmy także o tym, że jest inflacja i wszystko drożeje i jeśli nie zadbamy o to żeby nasze pieniądze bezpiecznie zarabiały chociaż na pokrycie kosztów inflacji to za kilka lat może się okazać, że z majątku zostało naprawdę niewiele. Dlatego każdy doradca finansowy doradzi żeby swoje oszczędności wpłacać na lokaty bankowe dla polskich inwestorów (Kredytypozyczki.net.pl). Oczywiście nie ma już mowy o takich starych i nie atrakcyjnych lokatach terminowych przy których nasze pieniądze musiały miesiącami albo i latami leżeć w banku i nie można ich było ruszać żeby nie stracić zarobionych odsetek. Teraz są takie lokaty jednodniowe i w dodatku są to oferty bez płacenia podatku belki. Dzieki temu, że są to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek możemy śmiało nie płacić podatku od zarobku ponieważ dzienny zysk jest mniejszy niż ten od którego taki podatek w świetle ustawy należy płacić.

Tak więc widać, że wszystko idzie naprzód i nawet banki dostosowują swoje promocje i oferty do najnowszych trendów finansowych i stają się coraz bardziej elastyczne po to żeby przyciągnąć do siebie nowych klientów. Oprócz lokat są także dzisiaj atrakcyjne konta oszczędnościowe i tez warto z nich korzystać ponieważ oferują niezły zysk i także omijają sprytnie podatek belki.

Dodaj komentarz