W poszukiwaniu taniego kredytu samochodowego

Jaki kredyt samochodowy znakomita większość konsumentów uznałaby za dobry? Odpowiedź na te pytanie jest prosta – tani. Jak jednak taki znaleźć? Czym się kierować przy wyborze oferty? tutaj kilka kwestii, które koniecznie trzeba mieć na uwadze. To w głównej mierze koszta, ale także procedury, zabezpieczenia i tym podobne.

Jednakże w pierwszej kolejności trzeba sobie odpowiedzieć na pytania typu – leasing czy kredyt samochodowy (Autonakredyt.com.pl), czy kupujemy samochód nowy, czy używany? W tym drugim przypadku nie bez znaczenia jest wiek auta. Banki wprowadzają związane z nim ograniczenia. W zależności od tego, ile lat liczy sobie samochód, bank ustala maksymalny okres kredytowania. Obowiązuje tutaj zasada, że im starszy jest pojazd, tym mniej mamy czasu na spłacenie kredytu oraz ponosimy wyższe koszty zobowiązania. Dzieje się tak dlatego, że wozy z drugiej ręki szybko tracą na wartości, więc bank nie postrzega ich w kategoriach atrakcyjnego zabezpieczenia kredytu. Generalnie rzecz biorąc, wskazane jest to, aby samochód nie miał więcej niż 7-8 lat. Może więc zatem opłaci się bardziej kupienie nowego pojazdu? W tym przypadku istotne jest zdecydowanie się na konkretną markę – wówczas być może przyjdzie nam z pomocą bank motoryzacyjny.

W sytuacji, kiedy nie mamy sprecyzowanych wymogów co do marki auta, powinniśmy zapoznać się z rankingami kredytów na nowe samochody. Z dostępem do takowych nie ma obecnie najmniejszych problemów. O tym czy kredyt okaże się dla nas tani, czy też niekoniecznie decydują również nasze finansowe możliwości.

Dodaj komentarz