Trudno dostępne kredyty walutowe – kredyt na samochód używany

Nie od dzisiaj wiadomo, że kredyty walutowe są pod pewnymi względami znacznie bardziej korzystne aniżeli te zaciągane w złotówkach. Chodzi w tym momencie o oprocentowanie – różnice są dość znaczące. Generalnie rzecz biorąc, kredyty w walutach obcych są przeciętnie dwukrotnie tańsze. Oczywiście, nic darmo nie ma, bo i takie rozwiązanie nie jest pozbawione wad.

Każdy, kto podejmuje się spłacania rat w euro, dolarach czy frankach szwajcarskich musi się liczyć z tak zwanym ryzykiem kursowym. Tyczy się to wszystkich bez wyjątku kredytów – również tych samochodowych. Co prawda większość z nich w naszym kraju jest brana w złotówkach, nie mniej jednak od czasu do czasu zdarza się tak, że ktoś chce wziąć autokredyt właśnie w walutach obcych. Jeśli chodzi o walutowy kredyt na samochód używany (Carmarket24.pl) to przede wszystkim powinien pamiętać o tym, o czym była mowa powyżej – czyli o dość dużym ryzyku. Poza tym na uwadze należy mieć koniecznie również i to, że banki takim osobom stawiają większe wymagania co do zdolności kredytowej. Musi być ona na poziomie co najmniej o 10 procent wyższym aniżeli w przypadku autokredytów złotówkowych (odnosi się to zresztą także i do innych zobowiązań kredytowych). Banki w ten sposób chronią swoje interesy.

Chcą mieć pewność, że jeśli kurs pójdzie w górę i kredyt zdrożeje, kierowca nie będzie miał żadnych problemów ze spłacaniem rat. Trzeba zatem wykazać się naprawdę wysokimi zarobkami. Na chwilę obecną dostęp do kredytów walutowych jest bardzo mocno ograniczony. Skorzystać z tej opcji mogą jedynie nieliczni konsumenci.

Dodaj komentarz