Pożyczka pozabankowa nie zawsze droższa od bankowej

Posiadanie oszczędności jest niewątpliwie bardzo komfortowe dla naszej psychiki. Nie musimy się tym samym martwić, o jakikolwiek zaciągnięty kredyt gotówkowy, który tym samym musielibyśmy co miesiąc spłacać. Pożyczka gotówkowa pozabankowa bez bik lub kredyty same w sobie są swojego rodzaju złem, gdyż wywierają na nas niemałą presję. Utrata pracy może w tej sytuacji oznaczać dla nas niemałe tarapaty. Wróćmy jednak do oszczędności. Samo ich posiadanie połechta trochę nasze ego, jednak warto byłoby je w odpowiedni sposób zainwestować, by tym samym móc zyskać jeszcze więcej. Nie chcąc ryzykować oczywiście znajdziemy coś dla siebie, jednakże takie wyjście nie przyniesie nam takich zysków, jakie moglibyśmy osiągnąć w sytuacji, gdybyśmy to jednak zaryzykować zechcieli. W stu procentach pewnym sposobem będzie lokata bankowa.

Każdy bank zawsze sprawdza klienta w bankowej informacji kredytowej BIK

Oprocentowanie rzędu kilku procent w skali roku na pewno nie pomoże nam w zarobieniu pierwszego miliona, jednakże od czegoś trzeba przecież zacząć. Posiadając większą ilość gotówki musimy jednakże uważać, by nie dopadł nas podatek Belki. Po co oddawać kolejną część pieniędzy państwu, kiedy to w sprytny – i przede wszystkim legalny – sposób będziemy mogli to ominąć? Myślę, że nikt nie przepada za pomniejszaniem osiągniętego zysku.

Niektórzy z naprawdę rozmaitych względów nie mogą zaciągnąć kredytu w normalnym banku. W większości stan ten powoduje zła historia kredytowa czy też inne czynniki, nad którymi w tym momencie nie będziemy się rozprawiać. W chwili obecnej bez większego problemu można jednak zaciągnąć pożyczki pozabankowe. Na swój sposób wyjście to nie jest złym pomysłem, niestety jednak zawsze jest tak, że każdy kij ma dwa końce. Nie inaczej będzie i w tym przypadku. Oferowana nam gotówka od ręki jest bowiem naprawdę wysoko oprocentowana, także będziemy musieli zwrócić dużo więcej, aniżeli przyszło nam pożyczyć.

Owszem, zwykłe banki również działają przecież w ten sposób, jednakże w nich trudno byłoby nam spotkać się z aż takim wysokim oprocentowaniem. Bardzo często szybka pożyczka pozabankowa bez zaświadczeń charakteryzują się właśnie takimi kosztami. Niestety jednak w tej sytuacji przychodzi nam płacić za możliwość otrzymania kredytu w jakiejś firmie, kiedy to żaden inny bank w ogóle by na nasz wniosek w sposób poważny nie spojrzał. Jak więc widzimy – dobrze jest dbać o dobrą historię kredytową, gdyż tak naprawdę nigdy nie wiemy kiedy ta może się nam przydać. Jeśli pożyczka nie jest nam niezbędnie potrzebna – po prostu jej nie zaciągajmy.

Pożyczkę pozabankową najczęściej można przeznaczyć na co się tylko chce

Oglądając telewizję niejednokrotnie przyszło mi się natknąć na reklamy różnych firm udzielających kredyty. W znamienitej większości jest to pożyczka na dowód bez jakichś specjalnych formalności. Z jednej strony jest to naprawdę interesujące wyjście, kiedy to potrzebujemy gotówki, z drugiej jednak zaś dostrzec powinniśmy problemy z wyjściem tym związane. Po prostu zaciągnięty w ten sposób kredyt w większości przypadków cechuje się naprawdę wysokim oprocentowaniem. Nie trudno jest się więc domyśleć, że końcowe koszty będą zdecydowanie większe, aniżeli te zaproponowane nam w banku. Wiele osób jednak decyduje się na taką formę pożyczki pieniędzy choćby i ze względu na kwestie formalnościowe, które to przeze mnie zostały tutaj opisane.

Poza tym część osób mających w przeszłości problemy ze spłaceniem kredytu uznać może to za ciekawe rozwiązanie. Decydując się jednak na jakikolwiek kredyt hipoteczny zalecałbym jego zaciągnięcie w porządnym banku, nie zaś czymś, co taki bank po prostu udaje. Dzięki temu mamy pewność, że sporządzona umowa na kredyty jest rzetelna i nie zawiera jakichś kruczków. Niestety znanych jest wiele historii, w których to biorąc pożyczkę w szemranej firmie pożyczkobiorcy mieli z tego tytułu same problemy.

Dodaj komentarz