Pożyczka gotówkowa i oszczędzanie

Posiadanie oszczędności jest niewątpliwie bardzo komfortowe dla naszej psychiki. Nie musimy się tym samym martwić, o jakikolwiek zaciągnięty kredyt gotówkowy, który tym samym musielibyśmy co miesiąc spłacać.

Pożyczka gotówkowa pozabankowa bez bik (Ibankowe.pl) lub kredyty same w sobie są swojego rodzaju złem, gdyż wywierają na nas niemałą presję. Utrata pracy może w tej sytuacji oznaczać dla nas niemałe tarapaty. Wróćmy jednak do oszczędności. Samo ich posiadanie połechta trochę nasze ego, jednak warto byłoby je w odpowiedni sposób zainwestować, by tym samym móc zyskać jeszcze więcej. Nie chcąc ryzykować oczywiście znajdziemy coś dla siebie, jednakże takie wyjście nie przyniesie nam takich zysków, jakie moglibyśmy osiągnąć w sytuacji, gdybyśmy to jednak zaryzykować zechcieli. W stu procentach pewnym sposobem będzie lokata bankowa.

Oprocentowanie rzędu kilku procent w skali roku na pewno nie pomoże nam w zarobieniu pierwszego miliona, jednakże od czegoś trzeba przecież zacząć. Posiadając większą ilość gotówki musimy jednakże uważać, by nie dopadł nas podatek Belki. Po co oddawać kolejną część pieniędzy państwu, kiedy to w sprytny – i przede wszystkim legalny – sposób będziemy mogli to ominąć? Myślę, że nikt nie przepada za pomniejszaniem osiągniętego zysku.

Dodaj komentarz