Papilotki

W konkursie na najlepszy przepis na wypiek słodki wygrał przepis na babeczki w papilotkach. Konkurs organizowany był przez Portal Porady dla Kobiet. Poniżej prezentujemy zwycięski przepis.

Przepis:

Niezbędne składniki:

– 350 gr. mąki
– 100 ml oleju
– 400 gr. jogurtu
– 150 gr. cukru
– 3 łyżeczki proszku do pieczenia
– 3 jajka
– dodatkowo potrzebne będą papilotki i specjalna forma do pieczenia babeczek

Formę do pieczenia należy posmarować margaryną i ułożyć w wyżłobieniach papilotki. Kolejnym etapem jest wykonanie ciasta – robimy to w następujący sposób – mieszamy mąkę i proszek do pieczenia, potem dodajemy resztę składników i ugniatamy. Wkładamy ciasto w papilotki w formie i umieszczamy ją ją w gorącym piekarniku – ok 180 stopni. W piekarniku trzymamy babeczki około 20 min.

Większość składników możemy kupić w markecie, czy zwykłym sklepie. Jedynie papilotki mogą czasem być mniej dostępne, w prawdzie bez nich również się da upiec nasze babeczki, ale jedna lepiej je kupić. Papilotki – http://www.sweetdecor.pl/1555,papilotki-brazowe-35mm-100-szt.html można czasem spotkać niektórych hipermarketach, jeśli tam nie uda nam się ich kupić, to papilotki można też spotkać w branżowych sklepach internetowych, ewentualnie na Allegro. Wprawdzie będziemy musieli wtedy płacić za przesyłkę, która kosztuje więcej niż same papilotki, ale z drugiej strony jeżdżenie i szukanie ich po sklepach spowoduje, że stracimy więcej czasu i pieniędzy na paliwo, a zawsze pewnie w danym sklepie internetowym kupimy coś więcej.

Przepisy konkursowe były nadsyłane przez użytkowników serwisów: Zgora – Porady dla Kobiet – www.poradniki.zgora.pl oraz Portal dla kobiet – Kobietyn.eu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Zapraszamy do innych konkursów, których patronem jest Dedal.info