Myślisz o kredycie hipotecznym – popraw swoją zdolność kredytową

Zdolność kredytowa to nieodzowny warunek do uzyskania w banku kredytu. Największy problem z nią mają osoby starające się o kredyt hipoteczny. Obecnie banki stawiają bowiem dość wysokie wymagania w tym zakresie. Istnieje jednak kilka sposobów, dzięki którym można poprawić swoją finansową wiarygodność w oczach banku.

W pierwszej kolejności trzeba się dobrze zastanowić nad niektórymi parametrami kredytu. Zdecydowanie prościej jest dostać kredyty (Kredytyl.pl) w złotówkach. Na uwagę zasługuje tutaj również to, że przy tego rodzaju zobowiązaniach nie zawsze jest wymagany wkład własny. W niektórych bankach istnieje nawet możliwość otrzymania kredytu na 110-120 procent wartości nieruchomości. Mniejsze wymogi dotyczące zdolności kredytowej obowiązują też w przypadku zdecydowania się na raty równe. Z tym zaś automatycznie jest powiązany wydłużony okres kredytowania. Na poprawę wiarygodności wpływa również to, że wniosek nie jest składany przez jedną osobę, ale przez dwie – na przykład wspólnie przez małżonków. Przed złożeniem wniosku warto też pozbyć się obciążeń takich jak limit na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym czy linia kredytowa na karcie kredytowej.

Jedno i drugie jest traktowane przez bank jako obciążenie domowego budżetu. Generalnie rzecz biorąc, trzeba osoba starająca się o kredyt powinna zrezygnować z wydatków, bez których może się spokojnie obejść. Sporo osób dostaje wynagrodzenia, na które w dużej mierze składają premie lub prowizje. Dobrze by zatem było, gdyby bank to uwzględniał.

Dodaj komentarz