Kwiaty jako nagrody w konkursach

Czy wszystkie konkursy musza imeć nagrody? i to w dodatku jakies drogie i prestiżowe tak , aby zachęcić jak najlepszych i jak najwięcej uczestników? Wydaje mi się, że nie. Wszystko zależy od tego jak jestesmy wychowani i czy od małego uczono nas zwykłej rywalizacji czy tylko walki o dobra materialne. Ja uważam, że czasem jako nagrody w konkursach wystarczą zwykłe kwiaty i satysfakcja z tego, że było się lepszym.

Może mój obiektywizm został lekko przyćmiony tym, że uwielbiam kwiaty i wszystkie inne rośliny oraz drzewka doniczkowe. Jednak tak na zdrowy rozum to czasem warto wziąść udział w jakimś konkursie i nie patrzeć na nagrody tylko najzwyczajniej w świecie zrobić to dla samego siebie i chęci udowodnienia sobie i innym, że nie jesteśmy wypaleni i zmęczeni życiem. Własnie dlatego kwiaty nadają się tutaj znakomicie na nagrody w konkursach. Kwiaty swoim zapachem i kolorami jeszcze bardziej popudzają nas do życia i dodają energii oraz chęci do kolejnych wyzwań.

Ktoś kto lubi kwiaty to potrafi się nimi zachwycać przez długi czas i patrzeć na nie, a nawet rozmawiać z nimi. Coś w tym jest, że kwiaty lubią, aby im poświęcać czas. Ja kiedyś jak byłem młody i miałem swoje pierwsze kwiaty to nie mogłem ich zostawiac na dłużej niż tydzień bo od razu zaczynały usychać. Jak wyjechałem któregoś razu na wakacje na cały miesiąc to biedne kwiaty w pięknych doniczkach (Kwiatyl.pl) uschły pomimo tego, że mama podlewała je regularnie i dbałą o nie nie mniej niż ja sam każdego dnia.

Dodaj komentarz