Kredyty samochodowe – informacje ogólne

Do najbardziej popularnych sposobów sfinansowania zakupu wymarzonego auta należy kredyt samochodowy. Obecnie taki produkt można znaleźć w ofercie bardzo wielu banków komercyjnych, ale nie tylko takie ich udzielają – nie należy zapominać w tym momencie o bankach producenckich ściśle powiązanych z konkretnymi koncernami motoryzacyjnymi (w takich bankach dostaniemy kredyt tylko na wybrane marki – przykładowo w banku Volkswagena nie kupimy innego pojazdu niż właśnie VW).

Kredyt samochodowy (Szybka-pozyczka.net.pl) może zostać też przeznaczony na zakup innego pojazdu niż osobowy wóz. W rachubę wchodzą tu między innymi samochody ciężarowe (o określonej masie), łodzie wodne, motocykle, quady, skutery, maszyny rolnicze etc. W zależności od rodzaju pojazdu, każdy bank może mieć inne wymagania. Banki biorą pod uwagę rozmaite czynniki – począwszy od tego czy wniosek składa klient indywidualny, czy instytucjonalny. Przedsiębiorcy muszą zwykle liczyć się z bardziej zaostrzonymi kryteriami do spełnienia – w ich przypadku zachodzi konieczność dostarczenia bankowi większej ilości niezbędnych dokumentów.

Kredyty samochodowe są przyznawane zarówno na nowe, jak i używane pojazdy, przy czym obowiązuje zasada, że im przedmiot umowy kredytowej starszy, tym mniej korzystne są jej warunki. Poza tym bardzo dużą wagę banki przywiązują do wieku pojazdów – w tym zakresie obowiązują pewne ograniczenia. W niektórych instytucjach finansowych z góry jest powiedziane, że w rachubę wchodzi tylko i wyłącznie kredytowanie nowych samochodów.

Dodaj komentarz