Konkursy internetowe – jak działają ?

Uważny obserwator aktywnie korzystający z internetu bez problemu może zaobserwować pewną, nową tendencję jaka pojawiła się w internecie. Jak grzyby po deszczu zaczęły się pojawiać witryny oferujące loterie.

Wśród internautów, szczególnie tych młodszych takie konkursy zrobiły prawdziwą furorę. Tym co szczególnie zwraca uwagę, to fakt, że są one całkowicie darmowe. Każdy bez opłaty może uczestniczyć w zabawach i mieć szansę na wygranie naprawdę cennych nagród. Jedynym wymogiem niezbędnym do tego jest tylko wypełnienie formularza rejestracyjnego. Jak widać, to niewielka praca za potencjalną możliwość otrzymania czegoś wartościowego.

Przy tych wszystkich eufemistycznych informacjach powstaje jednak mała kwestia – skąd się biorą fundusze na nagrody. Przecież nikt za darmo nie będzie rozdawał własnych pieniędzy. Odpowiedź jest zupełnie prosta. Organizowane w internecie konkursy z fajnymi nagrodami do wygrania  są dość skomplikowaną częścią dużej kampanii marketingowej, w której to pośrednimi fundatorami są przedsiębiorstwa zlecające reklamę produktów lub usług. Najczęściej to reklamowane towary są właśnie wspomnianymi nagrodami.

Ponadto, niejednokrotnie przy okazji zbierane są dane adresowe graczy. Zbiory takich danych to w dzisiejszych czasach skarb dla agencji marketingowych, które wiedzą jak można je zamienić na żywą gotówkę.

Biorąc pod uwagę szeroki zasięg takich konkursów, można wnioskować, że to opłacalny biznes dla wszystkich uczestników procederu.

Dodaj komentarz