Dziewczyny lubią konkursy

Nie pozwólcie, aby praca zawodowa lub inne troski zdominowały wasze życie – utrwalenie w waszym domu dobrych zwyczajów, to najlepszy kapitał na przyszłość. Sami rodzice również muszą dawać dobry przykład, ponieważ czyny mówią głośniej niż słowa. Organizujcie dzieciom gry i zabawy i pamiętajcie, że wasze dziewczyny lubią konkursy i to najróżniejsze nawet , gdy są drobiazgi na nagrody.

Jak potwierdzają psychologowie naśladowanie rodziców to dla dzieci jeden z najefektywniejszych sposobów nauki. Dlatego warto im organizować konkursy i w ten sposób zachęcać do nauki i rozwijania swoich zainteresowań. Co innego lubią chłopcy, a co innego dziewczyny (Modeleczki.pl). Nikt nie oczekuje od rodziców doskonałości, dlatego gdy popełnicie błąd przyznajcie się do tego i przeproście dziecko – dzięki takiej sytuacji nauczycie swoją pociechę czegoś dobrego. My jako dorośli denerwujemy się, gdy ktoś komu powierzono pewną miarę władzy co innego mówi, a zupełnie co innego robi.

Podobnie jest z dziećmi, które widząc takie postępowanie odczuwają irytację, a najbardziej chyba idczuwają to dziewczyny. Warto pod koniec dnia zadać sobie pytanie: gdybym dzisiaj nie wypowiedziała ani jednego słowa, to czego dziecko mogłoby się nauczyć z mojego zachowania – czy tego samego o czym mu mówię? Dbajmy o nasze pociechy z taką samą determinacją i miłością niezaleźnie od tego czy mamy chłopaki czy dziewczyny.

Dodaj komentarz