Cesja praw z polisy AC sposobem na zabezpieczenie autokredytu

Kredyty samochodowe – podobnie zresztą jak wszystkie inne – są zabezpieczane różnymi metodami. W ten sposób banki chronią swoje interesy oraz pilnują tego, aby w sytuacji, gdy kierowca nie płaci rat w terminie, pieniądze zainwestowane w kredyt były możliwe do odzyskania. Poza tym, co jest w standardzie banki stosują również i inne rozwiązania mające za zadanie zapewnić bezpieczeństwo transakcji.

Przy autokredytach zawsze wymagana jest cesja praw z polisy AC. Każdy kierowca, który decyduje się na skorzystanie z kredytu samochodowego ma obowiązek wykupienia ubezpieczenia AC – czyli autocasco. Normalnie jest ono dobrowolne, aczkolwiek banki stawiają takie właśnie wymagania klientom. Od czego chroni autocasco? Od skutków takich zdarzeń jak zniszczenie oraz uszkodzenie, a ponadto również od kradzieży. W takich okolicznościach firma ubezpieczeniowa wypłaca pieniądze. Po co banki żądają cesji praw z tej polisy? Powód jest prosty. Samochód zniszczony (o kradzieży nawet nie wspominając) traci bardzo mocno na wartości. Nie jest więc wówczas atrakcyjnym zabezpieczeniem kredytu.

Sprawdź też jak wygląda i jakie są wymagania jeśli chodzi o kredyt samochodowy na nową firmę (Kredyty-auto.pl) zanim zdecydujesz się na konkretny produkt.

Gdy zatem do czegoś takiego dojdzie, środki zgromadzone na polisie trafiają do banku. W ten sposób odzyskuje on pieniądze, które zainwestował w kredyt. Jeżeli kierowca wywiązywał się z umowy i płacił raty w terminie, nie przepada mu prawo do ubiegania się o odszkodowanie. Cesja praw z polisy AC jest o tyle dobra, że w przypadku chociażby kradzieży nie trzeba wywiązywać się z płacenia za coś, czego się nie posiada.

Dodaj komentarz