Autokredyt w banku producenckim

Decydując się na kupno nowego bądź względnie nowego samochodu (takiego do 3 lat) na kredyt, weźmy koniecznie pod uwagę ofertę tak zwanych banków producenckich. Są to instytucje finansowe powiązane z konkretnymi koncernami motoryzacyjnymi. Jak więc nietrudno zgadnąć, dostaniemy w nich kredyty na auta konkretnych marek. Dlaczego ich oferta jest warta tego, by się nią zainteresować?

Z kilku powodów. Każdemu z nas zależy na tym, aby pieniądze od banku pożyczać na jak najbardziej korzystnych warunkach (Kredyty-mm.pl) – odnosi się to nie tylko do kredytów samochodowych, ale i do wszystkich innych. Bank producencki jest zatem w stanie nam takowe warunki zaproponować. Najczęściej jest to obniżone oprocentowanie bądź prowizja na poziomie zerowym. Liczyć możemy ponadto na bardziej elastyczne dopasowanie harmonogramu spłaty do naszych realnych możliwości. Jeżeli dysponujemy odpowiednią ilością pieniędzy i jesteśmy w stanie z własnej kieszeni wyłożyć środki na pokrycie połowy wartości samochodu, resztę dostaniemy na kredyt na bardzo atrakcyjnych zasadach.

Pamiętajmy jednak, że nie ma opcji, by bank producencki udzielił nam kredytu na starszy samochód. W takiej sytuacji musimy już z wnioskiem zwracać się do zwykłych banków – przy czym nie zapominajmy, że w tym zakresie występuje spore zróżnicowanie,  w związku z czym znalezienie najkorzystniejszej oferty jest możliwe tylko wówczas, kiedy dokładnie przeanalizujemy to, co jest w tym obszarze dostępne. Jeżeli nie bardzo wiemy, na co się zdecydować, skorzystajmy z pomocy doradcy finansowego.

Dodaj komentarz