Własny biznes dla młodych

O własnym biznesie najczęściej myślą młodzi ludzie, którzy nie mają do końca sprecyzowanych planów życiowych i zawodowych. Do tego nie mają także na utrzymaniu rodziny, nie muszą mieć stałych, regularnych dochodów, bo często mieszkają z rodzicami.

Oni to właśnie mogą eksperymentować, bo nie mają nic do stracenia a mogą jedynie zyskać. Mieć coś swojego i zarabiać pieniądze, pracować na swoje a nie u kogoś. Oczywiście w przypadku kierowniczych stanowisk w dużych firmach także można się spełniać zawodowo i otrzymywać za swoją pracę godziwe wynagrodzenie, ale czy nie przyjemniej byłoby stworzyć coś od podstaw, a następnie cieszyć się, że firma się rozrasta, dobrze prosperuje? Niestety własny biznes  to nic prostego. Każdy kto prowadzi swoją działalność gospodarczą, ma firmę doskonale zdaje sobie sprawę z tego co z czym się je i że wcale nie jest tak kolorowo.

Najlepiej jeśli znajdzie się jakąś niszę na rynku, zaoferuje klientom coś czego nie mają na pęczki, czego będą chcieli spróbować, po co wrócą następnym razem. Do rozkręcenia własnego biznesu nie wystarczy sam pomysł, nawet nie wiadomo jak dobry. A szkoda, może wówczas na rynku panowałaby większa konkurencja. Tymczasem każdy, kto chce otworzyć coś swojego musi się liczyć z kosztami. Jeśli nie ma uzbieranej jakiejś kwoty trudno mu będzie dostać kredyt w banku. Wyjściem z sytuacji jest wnioskowanie o dotacje. Młodzi ludzie bardzo często składają papiery do Powiatowych Urzędów Pracy, albo starają się uzyskać dotacje z funduszy unijnych.

Dobre forum o tej tematyce : http://bizneston.pl/

Dodaj komentarz